Eesti Tervishoiu Muuseum kogub lugusid!

Eesti Tervishoiu Muuseum kogub lugusid, kuidas on praegune eriolukord muutnud Sinu isiklikke hügieeniharjumusi?

Juba ligi kuu aega tagasi kuulutati Eestis välja eriolukord, mis on muutnud meie kõigi elu väiksemal või suuremal määral. Eesti Tervishoiu Muuseum kogub sel ajal eesti inimeste hügieeniga seotud lugusid ja pilte. Kuidas on muutunud Sinu ja Sinu pere igapäevased hügieeniharjumused?

Leia hetk ja pane oma isiklik kogemus kirja. Kui oled teinud pilte, siis jaga neid palun ka meiega. Fotode juurde ootame täpsustavaid kirjeldusi. Kõikide lugude saatjate vahel loosime välja kolm perepiletit Tervishoiumuuseumi külastamiseks.

Saada oma lugu aadressile hygieenilood@tervishoiumuuseum.ee

Alljärgnevad küsimused aitavad Sul häälestuda. Kas olid juba enne koroonaviiruse levikut hoolas kätepesija? Kas kannad avalikus ruumis näomaski või muud isikukaitsevahendit? Oled maski endale ise meisterdanud? Kas ja kuidas puhastad toiduaineid? Kas pesed neid kohe poest tulles või vahetult enne toidu valmistamist? Mil viisil kaitsed end ühistranspordis, toidupoes või mujal viiruse eest?

Lood ja pildid täiendavad Eesti Tervishoiu Muuseumi kogusid. Oleme tänulikud kõikidele kaasamõtlejatele ja lugude jagajatele.

Siin fotol on tervise, puhtuse ja hügieenijumalanna Hygieia skulptuur, mis tervitab kõiki külastajaid Eesti Tervishoiu Muuseumi fuajees. Hygieia oli kreeka ja rooma mütoloogia järgi meditsiinijumala tütar ning kui isa Asclepiust seostati pigem tervendamisega, siis tema seisis terveks jäämise eest.