Puust ja punaseks koolipäevad

NB! Aprillis toimuma pidanud “Puust ja punaseks” koolipäevad lükkuvad edasi. Osalejatega võetakse ühendust, küsimuste korral palume kirjutada angela.paulus@ekm.ee

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumit ja keskust pakuvad ühise koostööprojekti “Puust ja punaseks” koolipäev raames 4.-6. klasside õpilastele ühe meeleoluka päeva jooksul võimaluse saada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Ainulaadses projektis osalevad:  Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Lennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, NUKU muuseum.

Klass saab valida sobiva kuupäeva ja koolipäeva teema oma vanusegrupi tundide hulgast.

Koolipäevad 2020/2021 õppeaastal:

  • 6.-9. oktoober 2020: 4. klassid (eesti keeles)
  • 13.-16. oktoober 2020: 5. klassid (eesti keeles)
  • 28.-29. oktoober 2020: 4. klassid (vene keeles)
  • 3.-5. november 2020: 6. klassid (eesti keeles)
  • 2.-5. veebruar 2021: 4. klassid (eesti keeles)
  • 9.-12. veebruar 2021: 5. klassid (eesti keeles)
  • 16.-17. veebruar 2021: 4. klassid (vene keeles)
  • 9.-11. märts 2021: 6. klassid (eesti keeles)

Koolipäev kestab 9.30-14.35 (sh lõuna).
6. klasside koolipäev kestab 9:30-14:50 (sh lõuna).
Programmi kestus ühes muuseumis on 1 tund 20 minutit.
Hind 19€/õpilane sisaldab 3 muuseumitundi ja lõunasööki

Registreerimine ja lisainfo:

angela.paulus@ekm.ee
+372 5343 1052
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Koolipäevade kirjeldused:

Koolipäev “Vanalinna salaselts” 4. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Programm on eesti keeles

Koolipäev “Vanalinna salaselts” 4. klassile (vene keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum. Programm on vene keeles.

Inspiratsioonipäev “Mina suudan!” 4. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum. Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina. Päeva lõpuks valmib rühmatööna mitu eriilmelist lauamängu. Programm on eesti keeles.

Koolipäev “Päev ajalehetoimetajana” 5. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained. Programm on eesti keeles.

Koolipäev “Ellujäämiseks vajalik” 5. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist. Programm on eesti keeles.

Koolipäev “Asja mitu elu” 6. klassile (eesti keeles)
Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum ja Lennusadam (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained. Programm on eesti keeles.